Чтобы продолжить просмотр материалов Электронной библиотеки, вам необходимо зарегистрироваться или авторизоваться
  5466

  У Львові діти з синдромом Дауна вийшли на модний подіум

  Описание:

  Цієї суботи у Львові відбувся показ дитячих колекцій групи дизайнерів, об’єднаних у проект «Ніша». Участь у представленні взяли понад 20 маленьких моделей, наймолодшій з яких лише один рік.

  Від решти модних показів цей відрізнявся участю у ньому особливих красунь – дівчаток з синдромом Дауна, віком від року до 11. Шестеро панянок граційно пройшлися подіумом у вишуканих вбраннях львівських модельєрів і залишилися собою задоволені.

  - Андріані дуже сподобалося бути моделлю. Вона часто тепер говорить про це і з радістю вийде на подіум знову, - говорить мама 11-річної дівчинки з синдромом Дауна. – Я дуже переживала, що вона поведе себе якось не так, не пройде так, як треба. Але вона зробила все чітко, як на репетиції, чим мене дуже приємно здивувала.

  Ініціатором участі в показі дівчаток з синдромом Дауна стала дизайнер Ельза Вербовська.

  - Це спільна ідея моєї мами і моя, - говорить Ельза. – Але я не вважаю, що на присутності дівчат з синдромом Дауна варто аж надто наголошувати. На мою думку, участь особливих дітей в таких заходах повинна стати нормою. Суспільство повинно звикнути до того, що особливі діти є серед нас, і в цьому немає нічого особливого.

  Ще один дизайнер-учасник показу Катерина Кароль вважає, що такі модні покази мають відбуватися у Львові частіше.

  - Як дизайнер і як людина, яка готувала дітей до показу, можу сказати, що жодної різниці між дітьми я не бачу. Це просто діти і все. Якщо дитина хоче брати участь у показах, то хай бере. Це має залежати тільки від бажання дитини, - каже вона.

  Системний сімейний психотерапевт Оксана Винярська, яка була присутня на показі, також говорить про відсутність будь-якої різниці між дітьми-моделями.

  - Всі діти були однаково гарні. Вони всі створили нам – глядачам – красиве свято, - пояснює вона. - А для суспільства такі акції важливі тим, що вони дають змогу говорити про дітей з особливими потребами в позитивному ключі, а не в контексті негативу.

  За словами пані Оксани, для дітей з синдромом Дауна участь у подібних акціях є дуже важливою, адже демонструє, що вони ростуть як звичайні діти, як звичайні громадяни.

  Шоу-рум «НІША» відкрився у березні цього року. Тут представлені роботи десяти львівських дизайнерів, які об’єдналися заради популяризації національного продукту. Серед них - Ліда Боєр, Ельза Вербовська, Волобуєва&Бесараб, Irina&Oksana Murashka, Уляна Недошитко, Катерина Кароль, Оксана Пєкна, Юля Рибка, Oksana Sokol та Ольга Стеблак (бренд «STEBLAKIZM»).

  Фото Ярослава Станчака

  Похожие материалы